MEDİNE BAŞLANGIÇ

6 GECE 7 GÜN ÖRNEK GÜNLÜK PROGRAM

Toplam 6 gece 7 gün

1. GÜN ………………………… > İSTANBUL / CİDDE / MEKKE

Erkilet Havalimanı Dış Hatlar Terminali girişindeki güvenlik kontrolünden sonra Nizam Turizm kontuarı önünde Saat 09.30’da buluşma. THY kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından ihramlı olarak 12.10’da Cidde’ye uçuş, 17.00’da varış. Karşılama ve Mekke Oteli’ne transfer. Akşam yemeği’nden sonra görevlimiz eşliğinde Harem-i Şerif’e geliş ve Umre ibadetinin edası.

2. GÜN …………………………. > MEKKE

Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde. Serbest gün.

3. GÜN…………………………….. > MEKKE

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.30’da Mekke civarındaki Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetülmâlâ Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu yere ziyaret turu.Akşam yemeği otelimizde.

4. GÜN …………………………………… > MEKKE

Kahvaltı ve Akşam yemekği otelimizde. Serbest gün.

5. GÜN …………………………………………> MEKKE / MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. Saat 12.00’da bagajların oda kapılarının önüne bırakılması Öğle namazından sonra otelimizde yemek ikramı. Saat 14.15’de Medine’ye hareket 19.00 sularında varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği otelimizde. 21.15’de erkek ve kadın  görevlilerimizle birlikte otel lobisinden  hareket ederek çevre ve Mescid-i Nebevi tanıtımı, Kabr-i Saadet ve Ravza ziyareti ile Cennetülbaki selamlaması.

6. GÜN ………………………………………… > MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.30’da otelimizden hareket ederek; Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyaret turu. Beylerin ikindi namazını müteakip 16.00’da Cennetülbaki önünde görevlimizle buluşarak Sahabi Kabirleri’ni ziyaretleri. Akşam yemeği otelimizde.

7. GÜN ………………………………………………. > MEDİNE / İSTANBUL

Kahvaltı otelimizde. Saat 12.00’da bagajların oda kapıları önüne bırakılması. 14.15’de Medine havalimanına transfer; Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra THY ile 17.35’de uçuş ve 20.10’da İstanbul’a hoş geldiniz.

NOT : Örnek günlük programdaki uçuş saatleri ve oteller ile kayıt yaptırdığınız umre programının uçuş saati ve otelleri farklılık gösterebilir.

9 GECE 10 GÜN ÖRNEK GÜNLÜK PROGRAM

Toplam 9 gece 10 gün

1. GÜN ………………………………. > ISTANBUL / MEDİNE

Erkilet Havalimanı Dış Hatlar Terminali girişindeki güvenlik kontrolünden sonra Nizam Turizm kontuarı önünde 10.00 da buluşma. THY kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından 12.20’de Medine’ye uçuş, 16.35’de varış. Karşılama, Medine otel’ine transfer ve yerleşme. Akşam yemeği’nden sonra saat 21.15’de erkek ve kadın görevlilerimizle birlikte Mescid-i Nebevi tanıtımı, Kabr-i Saadet ve Ravza ziyareti ile Cennetülbaki selamlaması.

2. GÜN ……………………………. > MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. Beylerin ikindi namazından sonra saat 16.10’da Cennetülbaki önünde görevlimizle buluşarak Sahabi Kabirleri’ni ziyaretleri. Akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN ………………………………………> MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. 07.30’da otelimizden hareket ederek Medine ve civarındaki Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit,Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyaret turu. Akşam yemeği otelimizde. Saat 21.30’da otelimizde “ İhram ve Umre ” konulu seminer.

4. GÜN ………………………………… > MEDİNE / MEKKE

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.00’da bagajların oda kapılarının önüne bırakılması Öğle namazından sonra; ihram hazırlığı ve 14.30’da otobüs ile umre’ye niyet etmek üzere Mikat Mescidi’ne, oradan da Mekke’ye hareket. Saat 20.00 sularında varış ve Mekke  Oteli’ne yerleşme. Akşam yemeği’nden sonra görevlilerimiz ile Haremi Şerif’e geliş ve Umre ibadetinin edası.

5. GÜN …………………………………………… > MEKKE

Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde. Serbest gün.

6. GÜN ………………………………………….. > MEKKE

Kahvaltı otelimizde. 7:30’da Mekke civarındaki Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetülmâlâ Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu yere ziyaret turu. Akşam yemeği otelimizde.

7-8-9 GÜNLER ………………………………………… > MEKKE

Kahvaltı ve Akşam yemekleri otelimizde. Serbest günler.

10. GÜN …………………………………………… > MEKKE / CİDDE / İSTANBUL

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.00’da bagajların oda kapıları önüne bırakılması. Saat 13.30’da Cidde’ye hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra THY ile 18.00’da uçuş ve 20.55’de İstanbul’a hoş geldiniz

NOT : Örnek günlük programdaki uçuş saatleri ve oteller ile kayıt yaptırdığınız umre programının uçuş saati ve otelleri farklılık gösterebilir.

9 GECE 10 GÜN ÖRNEK GÜNLÜK PROGRAMI

Toplam 10 gece 11 gün

1. GÜN ………………………………. > İSTANBUL / CİDDE / MEKKE

Erkilet Havalimanı Dış Hatlar Terminali girişindeki güvenlik kontrolünden sonra Nizam Turizm kontuarı önünde Saat 09.30’da buluşma. THY kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından ihramlı olarak 12.10’da Cidde’ye uçuş, 17.00’da varış. Karşılama ve Mekke oteline transfer. Akşam yemeği’nden sonra görevlimiz eşliğinde Harem-i Şerif’e geliş ve Umre ibadetinin edası.

2-3-4. GÜN ……………………………. > MEKKE

Kahvaltı ve Akşam yemekleri otelimizde. Serbest günler.

5. GÜN ………………………………………> MEKKE

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.30’da Mekke civarındaki Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetülmâlâ Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu yere ziyaret turu. Akşam yemeği otelimizde.

6. GÜN ………………………………… > MEKKE

Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde. Serbest Gün.

7. GÜN ………………………………………….>MEKKE / MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. Saat 12.00’da bagajların oda kapılarının önüne bırakılması. Öğle namazından sonra Saat 14.15’de Medine’ye hareket 19.00 sularında varış ve Otele yerleşme. Akşam yemeği otelimizde. 21.15’de erkek ve kadın görevlilerimizle birlikte otel lobisinden hareket ederek çevre ve Mescid-i Nebevi tanıtımı, Kabr-i Saadet ve Ravza ziyareti ile Cennetülbaki selamlaması.

8. GÜN ………………………………………….. > MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.30’da otelimizden hareket ederek; Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyaret turu. Beylerin ikindi namazını müteakip 16.00’da Cennetülbaki önünde görevlimizle buluşarak Sahabi Kabirleri’ni ziyaretleri. Akşam yemeği otelimizde.

9. GÜN ………………………………………… > MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. Akşam yemeği otelimizde. Serbest gün.

10. GÜN …………………………………………… > MEDİNE / İSTANBUL

Kahvaltı otelimizde. Saat 14.00’da bagajların oda kapıları önüne bırakılması. 14.15’de Medine havalimanına transfer; Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra THY ile 17.35’de uçuş ve 20.10’da İstanbul’a hoş geldiniz.

NOT : Örnek günlük programdaki uçuş saatleri ve oteller ile kayıt yaptırdığınız umre programının uçuş saati ve otelleri farklılık gösterebilir.

13 GECE 14 GÜN ÖRNEK GÜNLÜK PROGRAM

Toplam 13 gece 14 gün

1. GÜN ………………………………. > İSTANBUL / MEDİNE

Nizam Turizm kontuarı önünde 10.00 da buluşma. THY kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından 12.20’de Medine’ye uçuş, 16.35’de varış. Karşılama, Medine  Otel’ine transfer ve yerleşme. Akşam yemeği’nden sonra saat 21.30’da erkek ve kadın görevlilerimizle birlikte Mescid-i Nebevi tanıtımı, Kabr-i Saadet ve Ravza ziyareti ile Cennetülbaki selamlaması.

2. GÜN ……………………………. > MEDİNE

Kahvaltı otelimizde.Beylerin ikindi namazından sonra saat 15.55’de Cennetülbaki önünde görevlimizle buluşarak Sahabi Kabirleri’ni ziyaretleri. Akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN ………………………………………> MEDİNE

Kahvaltı otelimizde. 07.30’da otelimizden hareket ederek Medine ve civarındaki Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve Kuba Mescidi’ne ziyaret turu. Akşam yemeği otelimizde.

4. GÜN ………………………………… > MEDİNE

Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde. Saat 21.30’da otelimizde “ İhram ve Umre ” konulu seminer.

5. GÜNLER ……………………………………………. > MEDİNE / MEKKE

Kahvaltı otelimizde. Saat 12.00’da bagajların oda kapılarının önüne bırakılması.Öğle namazından sonra; Otelimizde öğle yemeği ikramı. Daha sonra ihram hazırlığı ve 14.30’da özel otobüs ile umre’ye niyet etmek üzere Mikat Mescidi’ne, oradan da Mekke’ye hareket. Saat 20.00 sularında varış ve Mekke Oteli’ne yerleşme. Akşam yemeği’nden sonra görevlilerimiz ile Haremi Şerif’e geliş ve Umre ibadetinin edası.

6-7-8-9. GÜN ………………………………………….. > MEKKE

Kahvaltılar ve Akşam yemekleri otelimizde. Serbest günler.

10. GÜN ………………………………………… > MEKKE

Kahvaltı otelimizde. 07.30’da Mekke civarındaki Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cennetülmâlâ Mezarlığı, Cin Mescidi ve Peygamberimizin doğduğu yere ziyaret turu. Serbest vakitler. Akşam yemeği otelimizde.

11-12-13. GÜN…………………………………………… > CİDDE / İSTANBUL

Kahvaltılar ve Akşam yemekleri otelimizde. Serbest günler.

14. GÜN…………………………………………… > MEKKE / CİDDE / İSTANBUL

Kahvaltı otelimizde. Saat 07.00’da bagajların oda kapıları önüne bırakılması. Saat 13.30’da Cidde’ye hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra THY ile 18.00’da uçuş ve 20.55’de İstanbul’a hoş geldiniz.

NOT : Örnek günlük programdaki uçuş saatleri ve oteller ile kayıt yaptırdığınız umre programının uçuş saati ve otelleri farklılık gösterebilir.

MEKKE BAŞLANGIÇ

13 GECE 14 GÜNLÜK UMRE SEYAHAT PROGRAMI

5 Gece MEDİNE Royal Dyar Oteli / 9 Gece Mekke Al Marwa Rayhan Rotana Oteli

Toplam 13 gece 14 gün

1. GÜN ………………………………………> ISTANBUL / CİDDE

Erkilet Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Nizam Turizm kontuarı önünde saat ……. ‘da buluşma. Türk Havayolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY TK…….. sefer sayılı uçuş ile saat …….. ‘de Cidde’ye uçuş, saat ……. Cidde ’ye varış. Mekke otelimize transfer ve otele yerleşmenin ardından toplu olarak görevlilerimiz refakatinde umrenin edası.

2.- 3. GÜNLER ………………………………………… > MEKKE

Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

4. GÜN ……………………………………… > MEKKE

Sabah kahvaltısı otelimizde. ……….’da otel lobisinde buluşma ve ziyaretler için hareket. Mekke civarında bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama mahalleri, Nur Dağı, Cennetül-Mualla Kabristanı, Cin Mescidi ve Peygamber Efendimiz’in doğduğu evin bulunduğu yere ziyaret turu, akşam yemeği otelimizde.

5.6.7.8. GÜNLER …………………………………. > MEKKE

Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

9. GÜN …………………………………………..> MEKKE / MEDİNE

Sabah kahvaltısı otelimizde. Öğle namazından önce çantalarımızın oda kapılarına bırakılması ve görevlilerimizin belirteceği saatte Medine’ye Hareket. Yaklaşık 4,5 saatlik kara yolculuğu ardından Medine’ye varış. Otele yerleşmenin ardından görevlilerimiz refakatinde çevre tanıtımı ve Ravza Selamlaması.

10. 11. GÜNLER ………………………………………………… > MEDİNE

Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest günler.

12. GÜN …………………………………………….. > MEDİNE

Sabah kahvaltısı otelimizde. 07.30’da otel lobisinde buluşma ve ziyaretler için hareket. Medine civarında bulunan Kuba mescidi, Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve hurma bahçesi ziyaret turu. Ardından otele dönüş ve akşam yemeği otelimizde.

13. GÜN ……………………………………………. > MEDİNE

Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest günler.

14. GÜN …………………………………………. > MEDİNE / İSTANBUL

Sabah kahvaltısı otelimizde. Sabah saat ………’da el çantaları dışındaki bagajların oda kapısı önüne bırakılması. Öğle namazından sonra odaların boşaltılması ve havalimanına hareket. Cidde Havalimanına transfer, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TK….. sefer sayılı uçuş ile saat …. ‘de Istanbul’a hareket, saat ………’da İstanbul Erkilet Havalimanına varış.

Not : Zorunlu hallerde, içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir.

14 GECE 15 GÜNLÜK UMRE SEYAHAT PROGRAMI

5 Gece MEDİNE Royal Dyar Oteli / 9 Gece Mekke Al Marwa Rayhan Rotana Oteli

Toplam 14 gece 15 gün

1. GÜN ………………………………………> KAYSERİ / CİDDE

Erkilet Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Nizam Turizm kontuarı önünde saat ……. ‘da buluşma. Türk Havayolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY TK…….. sefer sayılı uçuş ile saat …….. ‘de Cidde’ye uçuş, saat ……. Cidde ’ye varış. Mekke otelimize transfer ve otele yerleşmenin ardından toplu olarak görevlilerimiz refakatinde umrenin edası.

2.3. GÜNLER ………………………………………… > MEKKE

Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

4. GÜN ……………………………………… > MEKKE

Sabah kahvaltısı otelimizde. ……….’da otel lobisinde buluşma ve ziyaretler için hareket. Mekke civarında bulunan Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama mahalleri, Nur Dağı, Cennetül-Mualla Kabristanı, Cin Mescidi ve Peygamber Efendimiz’in doğduğu evin bulunduğu yere ziyaret turu, akşam yemeği otelimizde.

5.6.7.8. GÜNLER …………………………………. > MEKKE

Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest gün.

9. GÜN …………………………………………..> MEKKE / MEDİNE

Sabah kahvaltısı otelimizde. Öğle namazından önce çantalarımızın oda kapılarına bırakılması ve görevlilerimizin belirteceği saatte Medine’ye Hareket. Yaklaşık 4,5 saatlik kara yolculuğu ardından Medine’ye varış. Otele yerleşmenin ardından görevlilerimiz refakatinde çevre tanıtımı ve Ravza Selamlaması.

10. GÜN ………………………………………………… > MEDİNE

Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest günler.

11. GÜN …………………………………………….. > MEDİNE

Sabah kahvaltısı otelimizde. 07.30’da otel lobisinde buluşma ve ziyaretler için hareket. Medine civarında bulunan Kuba mescidi, Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Hendek harbinin cereyan ettiği mahal ve hurma bahçesi ziyaret turu. Ardından otele dönüş ve akşam yemeği otelimizde.

12.13.14 GÜNLER ……………………………………………. > MEDİNE

Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri otelimizde. İbadet ve şahsi ihtiyaçlarınız için serbest günler.

15. GÜN …………………………………………. > MEDİNE / İSTANBUL

Sabah kahvaltısı otelimizde. Sabah saat ………’da el çantaları dışındaki bagajların oda kapısı önüne bırakılması. Öğle namazından sonra odaların boşaltılması ve havalimanına hareket. Cidde Havalimanına transfer, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TK….. sefer sayılı uçuş ile saat …. ‘de İstanbul’a hareket, saat ………’da İstanbul Erkilet Havalimanına varış.

Not : Zorunlu hallerde, içerik aynı kalmak şartı ile programda değişiklik yapılabilir.